به منظور آشنایی با بورس انرژی: برگزاری جلسه آموزشی توجیهی مشترکین صنعتی در شرکت برق منطقه ای غرب
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1396


به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای غرب، جلسه آموزشی توجیهی مشترکین صنعتی با قدرت قراردادی بیش از 5 مگاوات در خصوص نحوه خرید برق از طریق بورس انرژی و قرارداد دوجانبه در محل تالار برق غرب برگزار گردید.

گفتنی است این جلسه با حضور مسئولان شرکت های توانیر، مدیریت شبکه برق ایران، برق منطقه ای غرب، توزیع نیروی برق استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام و همچنین 18 شرکت صنعتی مشترک شرکت  برق منطقه ای غرب و شرکت خدمات مهندسی عصر اندیشه ، برگزار گردید.

شایان ذکر است در ابتدا مهندس اکیا معاون برنامه ریزی و تحقیقات این شرکت به بیان توضیحاتی در خصوص مزایای خرید برق از طریق بورس انرژی و قرارداد دوجانبه برای مشترکین صنعتی پرداخت.

در ادامه جلسه، دکتر فیاض منش مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت توانیر در مورد مبانی قانونی و الزامات قرارداد اتصال به شبکه برق توضیحاتی را ارائه و بر تأمین برق مشترکین موجود و متقاضیان از طریق بورس انرژی و قرارداد دوجانبه، تاکید نمود.

سپس مهندس باقری مدیر توسعه بازار برق و هماهنگی با بورس انرژی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، نحوه اخذ کد بورس انرژی، گواهی ظرفیت و انجام معاملات در بازار بورس انرژی را برای حاضرین جلسه تشریح کرد.

همچنین مهندس ظریفی مدیر قراردادهای بازار برق شرکت مدیریت شبکه برق ایران مطالب جلسه را در رابطه با نحوه انجام قرارداد دو جانبه با نیروگاههای دولتی و غیر دولتی و روند فروش برق و ترانزیت برق جمع بندی و توضیحاتی ارائه داد.

شایان ذکر است مهندس اسدی نماینده مدیر عامل و معاون طرح و توسعه این شرکت ضمن اشاره به اهمیت موضوع توسعه و پیشرفت صنایع و لزوم استفاده از ظرفیت های خریداری شده و بلا استفاده دیگر مشترکین صنعتی کشور، بر خریداری برق از طریق بورس انرژی و قرارداد دوجانبه توسط مشترکین برق با قدرت قراردادی بالای 5 مگاوات تأکید کرد.

در پایان جلسه به سؤالات حاضرین، پاسخ  لازم ارائه گردید.
منبع خبر : روابط عمومی