پرسش و پاسخ های عمومی

سوال :

نحوه ارتباط با مدیر عامل شرکت برق منطقه ای غرب به چه صورت می باشد ؟

پاسخ :

پس از ورود به پورتال برق منطقه ای غرب ، در قسمت منوی سمت راست صفحه وارد عنوان ارتباط با مدیر عامل شده و از همین طریق پیغام خود را برای مدیر عامل وارد کرده ، پس از دریافت کد رهگیری از سیستم و یادداشت ان ، از طریق فرم رهگیری نتایج را پیگیری نمود .

سوال :

انتقال از شرکتهای وابسته به وابسته تحت چه شرایطی امکان پذیر می باشند ؟

پاسخ :

مبدا و مقصد و نامه نیاز سنجی و تامین نیروی انسانی ،با موافقت بالاترین مقام دو شرکت بر اساس آئین نامه پس از تسویه حساب کامل و با هماهنگی مادر تخصصی شرکت مقصد انجام پذیر میباشد.

سوال :

شرایط کارآموزی در وزارت نیرو چگونه است؟

پاسخ :

امور مرتبط با کارآموزی سال جاری به همت دفتر مرکزی ارتباط با صنعت وزارت علوم،تمامی مراحل انجام آموزشی و دانشجویانو ثبت نام دانشجویان شامل اعلام ظرفیت شرکت ها ،هطلاع رسانی به مراکز جایابی و پذیرش کار آموز انجام شده است.آدرس از طریق سامانه اینترنتی مراکز صنعتی برای اولین بارhttp://karamouzi.irost.org/ این سامانه میباشد.برای دریافت راهنمای کار با این سامانه میتوانید به پایگاه اینترنتی http://trt.moe.org.ir مراجعه نمایید.

 

سوال :

مشمولین وظیفه چگونه می توانند از طرح امریه سربازی در وزارت نیرو استفاده نمایند؟ حقوق و مزایای آنها به چه صورت است؟

پاسخ :

پذیرش وظیفه متقاضی طرح امریه سربازی که دارای شرایط بند 7 دستورالعمل جذب و مشمولین وظیفه میباشند ابتدا به یکی از شرکتهای تابعه :آب منطقه ای ،برق منطقه ای ،آب و فاضلاب روستایی خارج از شهر تهران مراجعه و ضمن تکمیل فرم مربوطه و مدرک تحصیلی اعلام نیاز نمایند.

حقوق و مزایای مشمولین وظیفه: برابر با سایر مشمولین وظیفه و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه طی اطلاعیه ای که همه ساله توسط معاونت پشتیبانی حقوقی و مجلس صادر میگردد است.

 

سوال :

استخدام در وزارت نیرو به چه صورت می باشد ؟

پاسخ :

استخدام در وزارت نيرو به دو طريق صورت مي گيرد:

1- آزمون استخدامي متمركز

آزمون استخدامي متمركز سه مرتبه در سال برگزار مي گردد. اطلاعيه آن از طريق روزنامه هاي كثيرالانتشار سراسري، مطبوعات محلي، مراكز كاريابي (وزارت كار)، بنياد شهيد و امور ايثارگران و سازمان بهزيستي منطقه يا استان به اطلاع عموم مي رسد.

شرايط داوطلبان به صورت زير است:

الف) تابعيت ايران و متدين به دين مبين اسلام يا يكي از اديان رسمي كشور

ب) داشتن شرايط سني مندرج در آيين نامه استخدامي سازمان

ج) انجام خدمت زير پرچم يا داشتن معافيت هاي قانوني دائم

د) برخورداري از تندرستي و توانايي لازم متناسب با وظايف شغلي پست مورد نظر

ه) داشتن صلاحيت هاي اخلاقي و شايستگي

و) نداشتن سابقه محكوميت جزايي موثر

ز) دارا بودن شرايط احراز شغلي

ح) عدم اعتياد به مواد مخدر

ط) عدم منع قانوني استخدام و نداشتن تعهد خدمتي به ديگر دستگاهها

پس از اعلام نتايج آزمون، پذيرفته شدگان (دو برابر ظرفيت) مصاحبه مي شوند همچنين فرمها و اطلاعات مربوط به  گزينش در روز مصاحبه توزيع و بعد از تكميل آنان گردآوري مي شود.

- آيين نامه جذب نخبگان

افراد واجد شرايط بخشنامه شماره 54718/50/100 مورخ 14/9/84 به همراه مدارك مورد نياز از طريق شركت مادرتخصصي ذيربط بايد به معاونت تحقيقات و منابع انساني معرفي شوند تا مجوز لازم صادر گردد.